G6H-2-100-DC12 Omron Elect
  • Part Number: G6H-2-100-DC12
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 12V
  • Category: Singal Relays
  • Status:
  • More about G6H-2-100-DC12 Omron Elect
    G6H-2-100-DC12 Omron Elect
    G6H-2-100-DC12 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Singal Relays category. G6H-2-100-DC12 is described as RELAY TELECOM DPDT 1A 12V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Singal Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Singal Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    View
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM
    Bivar
    CARD GUIDE VERT 4X0.076" BLK
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL 4HP RED FOR PCB 220MM
    Essentra Components
    RACK CARD GUIDE "H"TYPE 5.0"
    Keystone Electronics
    GUIDE PC BOARD NYLON 3.5" LONG
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8.0" 0.08" BK