G6E-194P-ST-USDC12 Omron Elect
  • Part Number: G6E-194P-ST-USDC12
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 12V
  • Category: Singal Relays
  • Status:
  • More about G6E-194P-ST-USDC12 Omron Elect
    G6E-194P-ST-USDC12 Omron Elect
    G6E-194P-ST-USDC12 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Singal Relays category. G6E-194P-ST-USDC12 is described as RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 12V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Singal Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Singal Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Littelfuse
  • Description
    SWITCH MASTER TR DUAL
    View
  • Manufacturer Name
    Carling Tech
  • Description
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    View
    Keystone Electronics
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    Keystone Electronics
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    Memory Protection Devices
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM