G6D-1A-ASIDC21 Omron Elect
  • Part Number: G6D-1A-ASIDC21
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 21V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G6D-1A-ASIDC21 Omron Elect
    G6D-1A-ASIDC21 Omron Elect
    G6D-1A-ASIDC21 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G6D-1A-ASIDC21 is described as RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 21V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    THREADED INSERT M2.5 42HP
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    ASSEMBLY KIT FOR HANDLE TYP V
    View
    Schroff
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    Wakefield-vette
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS