G6B-48BND-DC24 Omron Elect
  • Part Number: G6B-48BND-DC24
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE 4PST 2A 24V
  • Category: Singal Relays
  • Status:
  • More about G6B-48BND-DC24 Omron Elect
    G6B-48BND-DC24 Omron Elect
    G6B-48BND-DC24 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Singal Relays category. G6B-48BND-DC24 is described as RELAY GEN PURPOSE 4PST 2A 24V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Singal Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Singal Relays
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    View
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED
    CIGARETTE SOCKET METAL INSUL
    PLUG AUTO PWR GREY
    AUTO PLUG EUROPEAN
    CIGARETTE PLUG W/ FUSE
    MPD BLK CIG PLUG
    Panavise
    DUAL DC CAR POWER ADAPTER
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V 2P-EP407
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR