G6B-1114P-US-DC24 Omron Elect
  • Part Number: G6B-1114P-US-DC24
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G6B-1114P-US-DC24 Omron Elect
    G6B-1114P-US-DC24 Omron Elect
    G6B-1114P-US-DC24 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G6B-1114P-US-DC24 is described as RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    B B Battery
  • Description
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    View
  • Manufacturer Name
    B B Battery
  • Description
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    View
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    Memory Protection Devices
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM