G6A-474P-ST20-US-DC24 Omron Elect
  • Part Number: G6A-474P-ST20-US-DC24
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24V
  • Category: Singal Relays
  • Status:
  • More about G6A-474P-ST20-US-DC24 Omron Elect
    G6A-474P-ST20-US-DC24 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Singal Relays category. G6A-474P-ST20-US-DC24 is described as RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Singal Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Singal Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    View
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS