G6A-274P-ST27-USDC48 Omron Elect
  • Part Number: G6A-274P-ST27-USDC48
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 48V
  • Category: Singal Relays
  • Status:
  • More about G6A-274P-ST27-USDC48 Omron Elect
    G6A-274P-ST27-USDC48 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Singal Relays category. G6A-274P-ST27-USDC48 is described as RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 48V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Singal Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Singal Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO DIN SOCKET
    View
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG