G5RL-U1-E-DC24 Omron Elect
  • Part Number: G5RL-U1-E-DC24
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY PWR LATCH SPDT 16A 24VDC
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G5RL-U1-E-DC24 Omron Elect
    G5RL-U1-E-DC24 Omron Elect
    G5RL-U1-E-DC24 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G5RL-U1-E-DC24 is described as RELAY PWR LATCH SPDT 16A 24VDC. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    View
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE