G5RL-K1A-E-DC24 Omron Elect
  • Part Number: G5RL-K1A-E-DC24
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY PWR LATCH SPST 16A 24VDC
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G5RL-K1A-E-DC24 Omron Elect
    G5RL-K1A-E-DC24 Omron Elect
    G5RL-K1A-E-DC24 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G5RL-K1A-E-DC24 is described as RELAY PWR LATCH SPST 16A 24VDC. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    WASHER POLARIZING INSULATED BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Littelfuse
  • Description
    SWITCH MASTER TR DUAL
    View
    Carling Tech
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    Keystone Electronics
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    Memory Protection Devices
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM