G5PA-1-8-DC24 Omron Elect
  • Part Number: G5PA-1-8-DC24
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G5PA-1-8-DC24 Omron Elect
    G5PA-1-8-DC24 Omron Elect
    G5PA-1-8-DC24 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G5PA-1-8-DC24 is described as RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    RETAINER COIN CELL SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Linx Tech
  • Description
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    View
    Memory Protection Devices
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    Keystone Electronics
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL