G5LB-14-DC12 Omron Elect
  • Part Number: G5LB-14-DC12
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G5LB-14-DC12 Omron Elect
    G5LB-14-DC12 Omron Elect
    G5LB-14-DC12 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G5LB-14-DC12 is described as RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1/J2 5-SLOT
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE ASSY 10 SLOT J1
    View
    BACKPLANE STD BUS 16SLOT 4.35X13
    BACKPLANE STD BUS 8 SLOT 4.35X7
    BACKPLANE VME J1 2-SLOT MONO
    BACKPLANE 3U 2 CHAN VME J1/J2
    Schroff
    BACKPLANE VME MONO 9SLOT 6U
    Schroff
    BACKPLANE 7SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V