G5LA-14-E-DC12 Omron Elect
  • Part Number: G5LA-14-E-DC12
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 12V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G5LA-14-E-DC12 Omron Elect
    G5LA-14-E-DC12 Omron Elect
    G5LA-14-E-DC12 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G5LA-14-E-DC12 is described as RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 12V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CER BENDER 27MM 4600HZ
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CER BENDER 9000HZ 500 OHM
    View
    Murata
    PIEZOELECTRIC DIAPHRAGM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 4.6KHZ 20V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM