G5J-1-TP-M-DC48 Omron Elect
  • Part Number: G5J-1-TP-M-DC48
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G5J-1-TP-M-DC48 Omron Elect
    G5J-1-TP-M-DC48 Omron Elect
    G5J-1-TP-M-DC48 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G5J-1-TP-M-DC48 is described as RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 235MM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT 6UX19X15.75 SNAPIN
    View
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 275MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 235MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    Vector
    CARD RACK EIA 19X8.75X12 PLASTIC
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM