G5G-1A-PSDC24 Omron Elect
  • Part Number: G5G-1A-PSDC24
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G5G-1A-PSDC24 Omron Elect
    G5G-1A-PSDC24 Omron Elect
    G5G-1A-PSDC24 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G5G-1A-PSDC24 is described as RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    View
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"