G5B-1-H-DC24 Omron Elect
  • Part Number: G5B-1-H-DC24
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 24V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G5B-1-H-DC24 Omron Elect
    G5B-1-H-DC24 Omron Elect
    G5B-1-H-DC24 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G5B-1-H-DC24 is described as RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 24V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    View
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 5.5MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM