G5AU-237P-DC12 Omron Elect
  • Part Number: G5AU-237P-DC12
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V
  • Category: Singal Relays
  • Status:
  • More about G5AU-237P-DC12 Omron Elect
    G5AU-237P-DC12 Omron Elect
    G5AU-237P-DC12 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Singal Relays category. G5AU-237P-DC12 is described as RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE
    View
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC HOUSING COVER
    SIDE ELEMENT
    Hammond
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT