G4B-112T1-US-AC100 Omron Elect
  • Part Number: G4B-112T1-US-AC100
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 100V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G4B-112T1-US-AC100 Omron Elect
    G4B-112T1-US-AC100 Omron Elect
    G4B-112T1-US-AC100 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G4B-112T1-US-AC100 is described as RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 100V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE VME KEY FORM 1 BOTTM BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE VME KEY FORM 1 TOP BLK
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    Calmark - Birtcher
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT