G2RL2ADC12BYOMB Omron Elect
  • Part Number: G2RL2ADC12BYOMB
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G2RL2ADC12BYOMB Omron Elect
    G2RL2ADC12BYOMB Omron Elect
    G2RL2ADC12BYOMB is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G2RL2ADC12BYOMB is described as RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CAP BATTERY PROTECTIVE BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY INSULATOR
    View
    Memory Protection Devices
    COVER SNAP DRAGON LOCKING
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB
    Pui Audio
    SPEAKR 32OHM 300MW TOP PORT 87DB
    SPEAKR 32OHM 200MW TOP PORT 90DB
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 87DB
    Cui
    SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 88DB
    SPEAKER 8OHM 3W TOP PORT 92DB