G2RL14EDC48BYOMB Omron Elect
  • Part Number: G2RL14EDC48BYOMB
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 48V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G2RL14EDC48BYOMB Omron Elect
    G2RL14EDC48BYOMB Omron Elect
    G2RL14EDC48BYOMB is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G2RL14EDC48BYOMB is described as RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 48V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    View
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED
    CIGARETTE SOCKET METAL INSUL
    PLUG AUTO PWR GREY
    AUTO PLUG EUROPEAN
    CIGARETTE PLUG W/ FUSE
    MPD BLK CIG PLUG
    Panavise
    DUAL DC CAR POWER ADAPTER
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V 2P-EP407
    CORD COIL W/LED 5A FUSE SKT&COVR