G2R-2A4-H-DC24 Omron Elect
  • Part Number: G2R-2A4-H-DC24
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 3A 24V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G2R-2A4-H-DC24 Omron Elect
    G2R-2A4-H-DC24 Omron Elect
    G2R-2A4-H-DC24 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G2R-2A4-H-DC24 is described as RELAY GEN PURPOSE DPST 3A 24V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    View
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP