G2R-2A-H-DC24 Omron Elect
  • Part Number: G2R-2A-H-DC24
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 3A 24V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G2R-2A-H-DC24 Omron Elect
    G2R-2A-H-DC24 Omron Elect
    G2R-2A-H-DC24 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G2R-2A-H-DC24 is described as RELAY GEN PURPOSE DPST 3A 24V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY CHARGER
    View
  • Manufacturer Name
    Dfrobot
  • Description
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    View
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W