G2R-24-DC110 Omron Elect
  • Part Number: G2R-24-DC110
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 4A 110V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G2R-24-DC110 Omron Elect
    G2R-24-DC110 Omron Elect
    G2R-24-DC110 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G2R-24-DC110 is described as RELAY GEN PURPOSE DPDT 4A 110V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    View
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    View
    Panasonic Electronic
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM