G2R-2-AUL-AC120 Omron Elect
  • Part Number: G2R-2-AUL-AC120
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G2R-2-AUL-AC120 Omron Elect
    G2R-2-AUL-AC120 Omron Elect
    G2R-2-AUL-AC120 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G2R-2-AUL-AC120 is described as RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    View
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.2KHZ 20MM
    Murata
    AUDIO INDICATOR
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.7KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.2KHZ 50MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 6.4KHZ 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 27MM 2.0KHZ