G2R-1A4-AC120 Omron Elect
  • Part Number: G2R-1A4-AC120
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 120V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G2R-1A4-AC120 Omron Elect
    G2R-1A4-AC120 Omron Elect
    G2R-1A4-AC120 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G2R-1A4-AC120 is described as RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 120V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    View
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V