G2R-1A-E-TV8-ASIDC24 Omron Elect
  • Part Number: G2R-1A-E-TV8-ASIDC24
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G2R-1A-E-TV8-ASIDC24 Omron Elect
    G2R-1A-E-TV8-ASIDC24 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G2R-1A-E-TV8-ASIDC24 is described as RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO LOCKING BLACK W/LED
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    View
    AUTO DIN SOCKET
    AUTO PLUG
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG