G2R-1A-E-250DC24 Omron Elect
  • Part Number: G2R-1A-E-250DC24
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G2R-1A-E-250DC24 Omron Elect
    G2R-1A-E-250DC24 Omron Elect
    G2R-1A-E-250DC24 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G2R-1A-E-250DC24 is described as RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Ftdi
  • Description
    MOD USB AUDIO FLASH DRIVE I/F
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER 680 OHMS
    View
    Knowles
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK