G2R-1A-AP-DC12 Omron Elect
  • Part Number: G2R-1A-AP-DC12
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G2R-1A-AP-DC12 Omron Elect
    G2R-1A-AP-DC12 Omron Elect
    G2R-1A-AP-DC12 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G2R-1A-AP-DC12 is described as RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    GASKET 6.876 X 4.876"
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BATTERY CONTACT
    View
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"