G2R-1A-AC240 Omron Elect
  • Part Number: G2R-1A-AC240
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 240V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G2R-1A-AC240 Omron Elect
    G2R-1A-AC240 Omron Elect
    G2R-1A-AC240 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G2R-1A-AC240 is described as RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 240V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR GRN
    View
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT