G2R-14-7DC12 Omron Elect
  • Part Number: G2R-14-7DC12
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 12V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G2R-14-7DC12 Omron Elect
    G2R-14-7DC12 Omron Elect
    G2R-14-7DC12 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G2R-14-7DC12 is described as RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 12V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"