G2R-1-E-ASI-AC240 Omron Elect
  • Part Number: G2R-1-E-ASI-AC240
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 240V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G2R-1-E-ASI-AC240 Omron Elect
    G2R-1-E-ASI-AC240 Omron Elect
    G2R-1-E-ASI-AC240 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G2R-1-E-ASI-AC240 is described as RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 240V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2KHZ 27MM
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 2.8KHZ
    View
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.5KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 9KHZ 12MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.8KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT STANDARD 6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ