G2R-1-E-AC240 Omron Elect
  • Part Number: G2R-1-E-AC240
  • Manufacturer Name: Omron Elect
  • Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 240V
  • Category: Power Relays
  • Status:
  • More about G2R-1-E-AC240 Omron Elect
    G2R-1-E-AC240 Omron Elect
    G2R-1-E-AC240 is manufactured by Omron Elect and is categorized in the Power Relays category. G2R-1-E-AC240 is described as RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 240V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Elect
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE