MKS1TN-10 DC48 Omron Automation
  • More about MKS1TN-10 DC48 Omron Automation
    MKS1TN-10 DC48 is manufactured by Omron Automation and is categorized in the Power Relays category. MKS1TN-10 DC48 is described as RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 48V. Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Omron Automation
    ---> Power Relays from all manufacturers
    ---> Relays by sub category
  • More About  Power Relays
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    1/4 TURN FASTENER (GREY) 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    View
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    PCB METAL BRACKET
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS