E2K-L26MC1 Omron Automation
  • Part Number: E2K-L26MC1
  • Manufacturer Name: Omron Automation
  • Description: 12 - 26 mm Capacitive Proximity Sensor, NPN, IP66
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about E2K-L26MC1 Omron Automation
    E2K-L26MC1 Omron Automation
    E2K-L26MC1 is manufactured by Omron Automation and is categorized in the Sensors category. E2K-L26MC1 is described as 12 - 26 mm Capacitive Proximity Sensor, NPN, IP66. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Omron Automation
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK FRAME KIT VME 3UX160MM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT CPCI 24 CUSTOM
    View
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH