E2FMX10B1M1 Omron Automation
  • Part Number: E2FMX10B1M1
  • Manufacturer Name: Omron Automation
  • Description: PNP Barrelinductive Prox Sensor, M30x1.5, 10mm Detection Range, 12 to 24Vdc, IP67
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about E2FMX10B1M1 Omron Automation
    E2FMX10B1M1 Omron Automation
    E2FMX10B1M1 is manufactured by Omron Automation and is categorized in the Sensors category. E2FMX10B1M1 is described as PNP Barrelinductive Prox Sensor, M30x1.5, 10mm Detection Range, 12 to 24Vdc, IP67. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Omron Automation
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    View
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"