E2F-X1R5F1 Omron Automation
  • Part Number: E2F-X1R5F1
  • Manufacturer Name: Omron Automation
  • Description: PNP-NO Barrelinductive Prox Sensor, M8, 1.5mm Detection Range, 12 to 24Vdc, IP68
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about E2F-X1R5F1 Omron Automation
    E2F-X1R5F1 Omron Automation
    E2F-X1R5F1 is manufactured by Omron Automation and is categorized in the Sensors category. E2F-X1R5F1 is described as PNP-NO Barrelinductive Prox Sensor, M8, 1.5mm Detection Range, 12 to 24Vdc, IP68. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Omron Automation
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 10MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM