E2E2X10MB1M1 Omron Automation
  • Part Number: E2E2X10MB1M1
  • Manufacturer Name: Omron Automation
  • Description: PNP Barrelinductive Proximity Sensor, M18x1, 10mm Detection Range, 12 to 24Vdc, IP67
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about E2E2X10MB1M1 Omron Automation
    E2E2X10MB1M1 Omron Automation
    E2E2X10MB1M1 is manufactured by Omron Automation and is categorized in the Sensors category. E2E2X10MB1M1 is described as PNP Barrelinductive Proximity Sensor, M18x1, 10mm Detection Range, 12 to 24Vdc, IP67. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Omron Automation
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    View
  • Manufacturer Name
    Phihong Usa
  • Description
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    View
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    Molex
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET
    Dfrobot
    BATTERY CHRGR LITHIUM 3.7V 0.50A
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 48V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 12V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 1.5 AMP
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 6VDC @ 2A
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 12VDC @ 600MA