E2E-X18MF1-M1 Omron Automation
  • Part Number: E2E-X18MF1-M1
  • Manufacturer Name: Omron Automation
  • Description: PNP Barrelinductive Prox Sensor, M30x1.5, 18mm Detection Range, 12 to 24Vdc, IP67
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about E2E-X18MF1-M1 Omron Automation
    E2E-X18MF1-M1 Omron Automation
    E2E-X18MF1-M1 is manufactured by Omron Automation and is categorized in the Sensors category. E2E-X18MF1-M1 is described as PNP Barrelinductive Prox Sensor, M30x1.5, 18mm Detection Range, 12 to 24Vdc, IP67. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    View
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE