E2A3-M18KS11-WP-B1 2M Omron Automation
  • Part Number: E2A3-M18KS11-WP-B1 2M
  • Manufacturer Name: Omron Automation
  • Description: Proximity Sensor, M18, Shd, 3W, ExR, 11mm, PNP, No
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about E2A3-M18KS11-WP-B1 2M Omron Automation
    E2A3-M18KS11-WP-B1 2M is manufactured by Omron Automation and is categorized in the Sensors category. E2A3-M18KS11-WP-B1 2M is described as Proximity Sensor, M18, Shd, 3W, ExR, 11mm, PNP, No. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Omron Automation
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    View
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE