E2A-M18KN16-WP-B2 5M Omron Automation
  • Part Number: E2A-M18KN16-WP-B2 5M
  • Manufacturer Name: Omron Automation
  • Description: Proximity Sensor, M18 UNSH, NPB, 16MM, PNP, NC, 5M CAB
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about E2A-M18KN16-WP-B2 5M Omron Automation
    E2A-M18KN16-WP-B2 5M is manufactured by Omron Automation and is categorized in the Sensors category. E2A-M18KN16-WP-B2 5M is described as Proximity Sensor, M18 UNSH, NPB, 16MM, PNP, NC, 5M CAB. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Omron Automation
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MNT 4.73"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE VME 160MM L RED 10PCS
    View
    Schroff
    CARD GUIDE 220MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 220MM
    Keystone Electronics
    VERTICAL GUIDE 50MM
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK