E2A-M12KN08-WP-C1 5M Omron Automation
  • Part Number: E2A-M12KN08-WP-C1 5M
  • Manufacturer Name: Omron Automation
  • Description: Proximity Sensor, M12 UNSH, NPB, 8MM, NPN, NO, 5M CAB
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about E2A-M12KN08-WP-C1 5M Omron Automation
    E2A-M12KN08-WP-C1 5M is manufactured by Omron Automation and is categorized in the Sensors category. E2A-M12KN08-WP-C1 5M is described as Proximity Sensor, M12 UNSH, NPB, 8MM, NPN, NO, 5M CAB. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Omron Automation
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM