WLCR030FET Ohmite
  • Available: 638
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about WLCR030FET Ohmite
    WLCR030FET Ohmite
    WLCR030FET is manufactured by Ohmite and is categorized in the Through Hole Resistors category. WLCR030FET is described as RES 0.03 OHM 2W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Ohmite
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE