WHD560FET Ohmite
  • Available: 2,923
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about WHD560FET Ohmite
    WHD560FET Ohmite
    WHD560FET is manufactured by Ohmite and is categorized in the Through Hole Resistors category. WHD560FET is described as RES 560 OHM 3W 1% AXIAL. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Ohmite
    ---> Through Hole Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  Through Hole Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    View
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK