RW5S0FA4K70JE Ohmite
  • Part Number: RW5S0FA4K70JE
  • Manufacturer Name: Ohmite
  • Description: RES SMD 4.7K OHM 5% 5W L BEND
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 683
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RW5S0FA4K70JE Ohmite
    RW5S0FA4K70JE Ohmite
    RW5S0FA4K70JE is manufactured by Ohmite and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RW5S0FA4K70JE is described as RES SMD 4.7K OHM 5% 5W L BEND. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Ohmite
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 220MM HVY DUTY ALUM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    GUIDE RAIL 220MM
    View
    Keystone Electronics
    VERTICAL GUIDE 50MM
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK