RW5S0FA100RJE Ohmite
  • Part Number: RW5S0FA100RJE
  • Manufacturer Name: Ohmite
  • Description: RES SMD 100 OHM 5% 5W L BEND
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 185
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about RW5S0FA100RJE Ohmite
    RW5S0FA100RJE Ohmite
    RW5S0FA100RJE is manufactured by Ohmite and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RW5S0FA100RJE is described as RES SMD 100 OHM 5% 5W L BEND. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Ohmite
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    BOX ABS BLACK 2"L X 1.5"W
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    BOX ABS BLACK 1.55"L X 1.55"W
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 14 NAT
    Phoenix Contact
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE