RW2R0DAR020JET Ohmite
  • Part Number: RW2R0DAR020JET
  • Manufacturer Name: Ohmite
  • Description: RES 0.02 OHM 5% 2W J LEAD
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RW2R0DAR020JET Ohmite
    RW2R0DAR020JET Ohmite
    RW2R0DAR020JET is manufactured by Ohmite and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RW2R0DAR020JET is described as RES 0.02 OHM 5% 2W J LEAD. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Ohmite
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"