RC1R0EA6R80KET Ohmite
  • Part Number: RC1R0EA6R80KET
  • Manufacturer Name: Ohmite
  • Description: RES SMD 6.8 OHM 10% 1W J LEAD
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC1R0EA6R80KET Ohmite
    RC1R0EA6R80KET Ohmite
    RC1R0EA6R80KET is manufactured by Ohmite and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC1R0EA6R80KET is described as RES SMD 6.8 OHM 10% 1W J LEAD. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"