RC0R5DB100RJET Ohmite
  • Part Number: RC0R5DB100RJET
  • Manufacturer Name: Ohmite
  • Description: RES SMD 100 OHM 5% 1/2W J LEAD
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about RC0R5DB100RJET Ohmite
    RC0R5DB100RJET Ohmite
    RC0R5DB100RJET is manufactured by Ohmite and is categorized in the SMD Chip Resistors category. RC0R5DB100RJET is described as RES SMD 100 OHM 5% 1/2W J LEAD. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Ohmite
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    View
    Bud Industries
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM