LVC20FR050EV Ohmite
  • More about LVC20FR050EV Ohmite
    LVC20FR050EV Ohmite
    LVC20FR050EV is manufactured by Ohmite and is categorized in the SMD Chip Resistors category. LVC20FR050EV is described as RES 0.05 OHM 1% 3/4W 2010. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Ohmite
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CAP SOCKET CIGARETTE RUBBER BK
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY RETAINING STRAP
    View
    Keystone Electronics
    COVER BATTERY RETAINING FOR 108
    COVER BATTERY FOR BC2/3AE HOLDER
    COVR SNAP DRAGON LOCKING
    Keystone Electronics
    CAP BATTERY PROTECTIVE BLACK
    BATTERY INSULATOR
    COVER SNAP DRAGON LOCKING
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB