FCSL110R020FER Ohmite
  • Part Number: FCSL110R020FER
  • Manufacturer Name: Ohmite
  • Description: RES 0.02 OHM 5W 4320 WIDE
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about FCSL110R020FER Ohmite
    FCSL110R020FER Ohmite
    FCSL110R020FER is manufactured by Ohmite and is categorized in the SMD Chip Resistors category. FCSL110R020FER is described as RES 0.02 OHM 5W 4320 WIDE. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Ohmite
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"