FC4L110R020FER Ohmite
  • Part Number: FC4L110R020FER
  • Manufacturer Name: Ohmite
  • Description: RES 0.02 OHM 5W 4320 WIDE
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about FC4L110R020FER Ohmite
    FC4L110R020FER Ohmite
    FC4L110R020FER is manufactured by Ohmite and is categorized in the SMD Chip Resistors category. FC4L110R020FER is described as RES 0.02 OHM 5W 4320 WIDE. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Ohmite
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    View
  • Manufacturer Name
    Linx Tech
  • Description
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    View
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    Harwin
    HOLDER BATT COIN 12.5X2.5MM SMD
    Memory Protection Devices
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    Memory Protection Devices
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM